Akademia

Karolina Mocio

Prezes Akademii

„Akademia Piłkarska CZARNI KRAKÓW” – stawiamy na jakość 

NASZA MISJA
Piłkarzy podzielić można na lepszych i gorszych, na defensywnych i ofensywnych zawodników, Leo Messiego i Cristiano Ronaldo lub Roberta Lewandowskiego. Pierwszy z nich urodził się z niewyobrażalnym talentem i swoją grą zachwyca serca kibiców na całym świecie. Natomiast Ronaldo i Lewandowski, choć nie można im odmówić talentu, to w ich przypadku najważniejszą rolę odegrała ciężka praca na treningach, która pozwoliła im dojść na sam szczyt futbolowej hierarchii. Z pewnością w całej swojej piłkarskiej karierze mieli też sporo szczęścia, gdyż trafiali na osoby, które wiedziały jak z nimi pracować i robili wszystko, aby zrobić z nich prawdziwych zawodowców.

 

 

Taki cel stawia sobie także Akademia Piłkarska Czarni Kraków. Istniejemy od stycznia 2016 r, to był  bardzo intensywny rok który pokazał, że nasza praca i zaangażowanie doprowadziło do tego, że nasi mali piłkarze wpisali się na dobre w piłkarską mapę nie tylko Krakowa ale i Polski. AP Czarni Kraków w swojej kategorii wiekowej w Krakowie, plasują się w ścisłej czołówce piłkarskiej – nie ustępując innym krakowskim bardzo dużym, doświadczonym akademią piłkarskim. Nasi zawodnicy często podczas turniejów zdobywają nie tylko puchary dla akademii, ale również nagrody indywidualne jak: król strzelców czy najbardziej wartościowy zawodnik – to jest dla sztabu trenerskiego i zarządu ogromne wyróżnienia za wkład jaki poświęcamy na prowadzenie Akademii Piłkarskiej Czarni Kraków.

Ciągle się rozwijamy stwarzając jak najlepsze warunki do rozwoju naszych piłkarzy. Udało nam się już zorganizować trzy turnieje o nazwie „CZARNI CUP” we wrześniu 2016 r., w marcu 2017 r, oraz lutym 2018 r.. Ten cykl ogólnopolskich turniejów piłkarski na których zagrały jedne z najlepszych akademii piłkarskich w Polsce jak: SS Legia Warszawa, FA Lech Poznań, AP Sandecja Nowy Sącz, AP Wisła Kraków itp. Cała inicjatywa miała charakter czysto sportowy, chcieliśmy aby zawodnicy AP Czarnych Kraków, mieli okazję grać z jak najlepszymi drużynami, od których mogą się wiele nauczyć. Mamy swoje cele, które będziemy krok po kroku realizować. Wiemy, że najlepszym potwierdzeniem ciężkiej pracy i hektolitrów wylanego potu na treningach będą indywidualne wyniki naszych piłkarzy. Dlatego w przyszłość spoglądamy ze spokojem i pewnością, bo z taką pasją i kwalifikacjami musi nam się udać oraz naszym piłkarzom, którzy tak jak Lewandowski w przyszłości mogą stanowić nie tylko o sile europejskich klubów ale i Reprezentacji Polski.

PARTNER AP ZAGŁĘBIA LUBIN
W 2018 r. po niespełna dwóch latach funkcjonowania akademii, dostaliśmy kolejny pozytywny zastrzyk do dalszej pracy. AP CZARNI KRAKÓW podpisują umowę partnerską z jedną z najlepszych akademii piłkarskich w Polsce tj. z AP ZAGŁĘBIE LUBIN. Dzięki tej współpracy nasi trenerzy będą podnosić swoją wiedzę w zakresie szkolenia, a nasi zawodnicy jeszcze lepsze warunki do treningów.

„Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń.”
Eleanor Roosevelt

To, co wyróżnia nas na tle innych akademii piłkarskich, to przede wszystkim jakość treningów i indywidualne podejście do zawodnika. Ponad wszystko stawiamy sobie bowiem rozwój umiejętności piłkarski, oraz ogólnosprawnościowy u małych piłkarzy. Dlatego też zajęcia w naszej Akademii Piłkarskiej Czarni Kraków odbywają się w małych grupach, co pozwala naszym trenerom maksymalnie skupić się na szkoleniu każdego piłkarza, prowadząc zajęcia w grupie, jak i rozmawiając z każdym z nich z osobna. Podkreślmy bowiem, że mimo iż cenimy sobie jedność w drużynie, to piłkarzy traktujemy jako pojedyńcze i indywidualne jednostki, bo tylko wtedy mogą osiągnąć oni szczyt swoich umiejętności, oraz mogą stać się kompletnymi piłkarzami i łatwiej będzie im zaistnieć w seniorskiej piłce.CO OFERUJĄ CZARNI?

Trenujemy na najlepszym obiekcie sportowym w małopolsce: J&J Sport Center. W zamian za udział w naszych zajęciach oferujemy swoim podopiecznym zajęcia techniczne i taktyczne poprzez ćwiczenia w grupach oraz indywidualnie, jednocześnie zwracamy uwagę na to, że są to młodzi piłkarze i dla nich najważniejsza jest dobra i pełna satysfakcja z gry w piłkę. Piłkarze Akademii Czarni Kraków – sprawdzają swoje umiejętności na tle innych drużyn na turniejach w Polsce i za granicą. Kształcimy chłopców nie tylko w ujęciu piłkarskim/sportowym ale również bardzo duży nacisk kładziemy na zdrowe odżywianie. Dlatego nasi trenerzy, oraz współpracownicy AP Czarni podpowiadają piłkarzom oraz ich rodzicom w jaki sposób powinni odżywiać się młodzi sportowcy. Oprócz porad dietetyki sportowej, oferujemy również spotkania z psychologiem dziecięcym, który pomaga naszym piłkarzom, radzić sobie z wszelkimi problemami boiskowymi i poza boiskowymi. Dodatkowo każdy młody piłkarz oprócz treningów piłkarskich, może uczestniczyć w zajęciach gimnastyki ogólnorozwojowej, która ma na celu poprawienie sprawności fizycznej takiej jak: szybkość, siła, dynamika, koordynacja, zwinność, wytrzymałość, celność, równowaga – wszystkie ćwiczenia dopasowane do wieku piłkarzy.

Zapraszamy do śledzenia nas w social mediach:
facebook_ facebook.com/apczarnipl
youtube_ youtube.com/channel
instagram_ instagram.com/ap_czarnikrakow
twitter_ @ap_czarnikrakow

Akademia Piłkarska CZARNI KRAKÓW, ul. Taklińskiego 10d/3, 30-499 Kraków
NIP: 6793127743,  REGON: 364357190,  KRS: 0000615854